Головна | Реєстрація | Вхід | RSS Понеділок, 06.12.2021, 11:04

Ізяславський районний Будинок творчості дітей та юнацтва

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лідери учнівського самоврядування

ПОЛОЖЕННЯ

про районну об'єднання лідерів  учнівського самоврядування «СУЗР’Я»

     З метою формування у підлітків демократичних цінностей, готовності жити в правовій державі, взяти на себе соціальну та громадянську відповідальність в загальноосвітінх навчальних заклада району працюють органи учнівського самоврядування різних форм, які очолює районна асоціація  учнівського самоврядування «Сузір’я».

     Районне об'єднання лідерів учнівського самоврядування «Сузір’я»- добровільне об'єднання учнівської молоді району, яка була створена у 2007 році.

    Організація здійснює свою діяльність відповідно до Законодавчих актів, що регулюють і визначають діяльність дитячих та молодіжних організацій: Міжнародного пакту про громадські та політичні права від 16.12.1966 р., Конвенції про права дитини, яка прийнята Генеральною асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 20 листопада 1989 року; ст 36, 37, 52 Конституції України, Указу Президента України «Про невідкладні додаткові заходи щодо зміцнення моральності у суспільстві та утвердження здорового способу життя» від 15.03.2002 р. № 258/2002, Закону України „Про об'єднання громадян”, Закону України „Про молодіжні та дитячі громадські організації”, Закону України „Про сприяння соціальному ставленню та розвитку молоді в Україні”, Законів України «Про позашкільну освіту» від 22.06.2000 р. № 1841-ІІІ, «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 р. № 651–XIV; Декларації про загальні засади державної молодіжної політики в Україні від 15.12.1992 р.

       Вищим керівним органом організації є Координаційна рада, яка обов'язково скликає збори 1 раз на рік., підводить підсумки діяльності шкільних організацій учнівського самоврядування під час проведення щорічного районного конкурсу – рейтингу «Сузір’я». Рішення Коордінаційної ради реалізуються постійними центрами асоціації: прес-центр, юрист-центр, естет-центр,  центр милосердя.

     До складу Коордінаційної ради входять по 1 представнику шкільних організацій учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів району.

    Засідання Координаційної ради проходять 2 раз на семестр з метою аналізу проведених заходів та планування роботи на наступний період.

Метою асоціації є:

- створення сприятливих умов для розкриття, розвитку та реалізації соціального, творчого і лідерського потенціалу школярів;

-  моделювання дорослого життя,

- будування організаційних структур, наявних у демократичному суспільстві,

- формування почуття самоцінності особистості,

- надання кожної дитині можливостей самореалізуватись,

- виховання громадянина з високою демократичною культурою;

- організація взаємодії та коордінації діяльності з установами та організаціями Ізяславського району;

- розвиток взаємодії з різноманітними молодіжними та громадськими об'єднаннями та організаціями;

- сприяння захисту соціальних та громадянських прав учнівської молоді.

Основні завдання асоціації:

- об'єднання дітей з метою реалізації їх інтересів у різних сферах життя;

-  розв'язання загальних проблем школярів Ізяславського  району, м. Ізяслава;

- виконання функцій дорадчого голосу у роботі шкільних організацій учнівського самоврядування;

- залучення учнів шкіл до співпраці з учнівськими організаціями та педагогічними колективами ЗНЗ району;

- стимулювання та підтримка суспільно-ціннісних ініціатив учнів;

- привернення уваги громадськості до проблем дітей та підлітків;

- координація діяльності організацій шкільного самоврядування при реалізації спільних програм, проектів та ініціатив;

- формування активної громадянської позиції, почуття власної гідності, готовності відповідати за свої дії, рішення;

- виховання свідомого громадянина, готового в майбутньому взяти участь у вирішенні важливих політичних і державних завдань;

- забезпечення і захист прав та інтересів учнів школи;

- сприяння навчальній та творчій діяльності.

Учнівське самоврядування забезпечує комплексний виховний вплив на учнів шляхом їх залучення до усвідомленої й систематичної участі у вирішенні важливих питань району, а саме:

- допомога в організації спортивних, виховних та розважальних заходів,

- створення та реалізація учнівських проектів на рівні району,

- участь у реалізації районних та міських програм,

- налагодження взаємовідносин з громадськими та молодіжними організаціями району, міста, країни.

*****

       2 листопада 2016  лідери учнівського самоврядування загальноосвітніх навчальних закладів Ізяславського району стали учасниками екскурсійної поїздки до міста Кременця. Метою відвідування краєзнавчого музею було  ознайомити учнів із спільними та відмінними віхами в історії міста Кременця(чисельність населення 21 451) та Ізяслава (чисельність населення-17 002,  міста перебували у склади Волинської губернії, були повітовими містами), зацікавити і продовжити вивчення  пам’яток  історії та культури рідного краю.  Була і символічна мета екскурсії. Побувати в медичному училищі імені А. Річинського. Адже у грудні 2016 року наша районна лікарня буде відзначати 100 річчя з дня заснування. Одним з засновників лікарні  був Арсен Річинський.  Відвідавши  музейну експозицію, присвячену Арсену Річинському та музей історії самого училищ діти  познайомилися з  історією життя  та діяльності  особистості,  яка залишила слід в історії Ізяславщини.   

         Це стало можливим дякуючи директору училища Петру Євстахійовичу Мазуру. Дітей заклад зацікавив ще з профорієнтаційної направленості. Привабила навчальна та  матеріальна база закладу. В училищі навчаються діти з Ізяславщини, з якими вони мали можливість зустрітися. Лідерів здивувало, що директор закладу ще й активний краєзнавець.

         Думаю що екскурсія до міста Кременця лише початок  наших краєзнавчих мандрів. У багатьох з’явилося бажання все ж піднятися на оповиту легендами Замкову гору(Бону)за більш сприятливих погодних умов і побачити красу краю з висоти 397 м. р. м..

Гаврилюк Дар’я,

голова районної ради лідерів

учнівського самоврядування

 Ізяславського району

Листопад 2016 р.

 

Засідання районної ради лідерів учнівського самоврядування

          28 жовтня 2017 року відбулося засідання районної ради лідерів учнівського самоврядування. Учасників зібрання привітала голова РРЛУС Міщук Богдана, учениця 10 класу Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст..

       «Якщо хочеш побачити зміни в інших – потрібно розпочати із себе» - такими словами розпочалася розповідь Курей Світлани Олексіївни, голови районного методичного об’єднання класних керівників шкіл району. У зв’язку із відзначенням 500-річчям Реформації Світлана Олексіївна ознайомила присутніх із причинами, передумовами та наслідками Реформації, її впливом на Україну. ЇЇ розповідь супроводжувалася цікавою презентацією.

      Лідери ознайомилися із відеороликами, які були представлені на обласний конкурс відеороликів учнівського самоврядування. З метою організації участі в даному конкурсі у 2018 році обговорили помилки допущені у роботах, відзначили кращі роботи.

     Під керівництвом Богдани, голови районної ради, розпочали розробку умов змагань між шкільними представниками учнівського самоврядування, відповідальними за діяльність шкільних прес – центрів. Загальним голосування вирішили що темою змагань буде «Схід і Захід разом». Пропозиції щодо місця проведення та умов від представників учнівського самоврядування шкіл району приймаються до 14 листопада 2017 року.

     Гостем зустрічі лідерів учнівського самоврядування була Левицькі Л. М. (директор районного краєзнавчого музею), яка запросила на екскурсію до районного краєзнавчого музею. Людмила Миколаївна, напередодні Дня визволення України від фашистських загарбників, звернула увагу дітей наскільки цінними можуть стати листи, документи у сімейних архівах, які розповідають цікаву історію часів Другою світової війни.

Інформаційний центр

 

 

 

 

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Грудень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2021